Spolek LFP

Aktuality

Veteráni na PM 40+

Desáté Prague Masters
68 mužských a 14 ženských týmů z 11 evropských států se sjelo minulý týden do Prahy na 12. ročník veteránského turnaje Prague Masters. Aby těch čísel nebylo málo, tak pro lovosické old boys šlo o jubilejní 10. účast, letos již podruhé ve skutečně veteránské kategorii nad 40 let.

Díl I. – Skupina B (pozor – jde o čistě rozlišovací označení)
Skupin hratelná, ale naše výkony nic moc. Hlavně do útoku to moc nešlo, Lotyšští chasníci z týmu Rubene/Melnie nám v prvním zápase nedali moc prostoru a my snad ani pořádně nevystřelili – 0:2. Odpolední zápas s tradičním soupeřem z Forever Youngs Orava už byl o něčem jiném, po vyrovnané první půli jsme se rozstříleli a povedené vystoupení zakončil Honza Ponrt parádní bekhendovou trefou – 4:2. Třetí zápas, začátek v pátek v 8:15, tzn. vstávat před šestou, a už se to vezlo - než jsme se dostali na provozní teplotu, tak byl konec zápasu, ve kterém nám toho Opava moc nedovolila (vlastně vůbec nic), jí stačily 2 trefy na první místo ve skupině – opět 0:2. Pro nás z toho bylo třetí místo a předkolo play-off.

Díl II. – Play-off předkolo – Norská sága
V 1/32 finále na nás čekal norský tým FET IL Veterans Black, jejichž výsledky ve skupině příliš respektu nevzbuzovaly. Papírové předpoklady se potvrdily, Norové nás moc nepotrápili, ale co jim chybělo v herní kvalitě, nahrazovali tvrdostí a nezměrným nadšením, navíc povzbuzovaným fanynkami, které je celý zápas neúnavně hnaly do boje i když na tabuli svítilo 9:0 pro nás. Norský důraz si na vlastní kůži vyzkoušel Libor, jehož krev smývají pořadatelé z palubovky ještě nyní a Vlčákův kotník hrající všemi barvami. Jinak ale dobrý zápas na rozehrání a hurá do 1/16 finále.

Díl III. – Play-off 1/16 finále - Psychohorror
Naopak respekt vzbuzoval již jen název našeho dalšího soupeře – FBC PSYCHO Brno, vítěze skupiny E.
Obavy z nervózního soupeře a zápasu se ale nepotvrdily. Brňáci hráli korektně a fér, naše hra asi nejlepší na turnaji, celkově výborný zápas. Naše vedení 2:0 z první půle nepřežilo pět minut druhé části. Nejprve doyen našeho ansámblu Míra Jirásek, stržen svou pověstnou rychlostí, vlétl do domácího brankoviště v okamžiku, kdy tam byl i míček, takže vyloučení a nájezd. S nájezdem si poradil skvěle Honza Kovařík, bohužel následná přesilovka skončila gólem. Aby toho nebylo málo, minutu poté mi jeden Psychouš utekl a já po něm „neobratně sáhnul“ hokejkou – sekání, vyloučení a vyrovnání… Začínalo se od začátku, naštěstí Hrdla chytil slinu, vymotal se od mantinelu a trefil růžek a při soupeřově power-play i prázdnou branku - 4:2. Všechny 4 góly Hrdla, ale pokud si myslíte, že byl pochválen, tak chyba lávky. Poté co zbytek týmu zjistil, že si místo poznávání noční Prahy počká na Hamru na další zápas až do 22:00, komentoval Hrdlovo střelecké představení výrazy publikovatelnými jen po této hodině 8o)

Díl IV. – Play-of 1/8 finále – Innebandy vs. Florbal
Předzápasové soustředění v restauraci areálu Hamr proběhlo úspěšně, svěže jsme nastoupili k zápasu se Švédy z týmu FBC Aarland a stejně svěže jsme 90 % zápasu běhali po hřišti – bez míčku. Švédi si dávali nahrávky tam, kam potřebovali a my nedosáhli, půjčili nám míček jen občas, ale i tak se nám podařilo uhrát první půli bez gólů. Trpělivá hra soupeře slavila úspěch až ve druhé části, kdy dvakrát prošel naší obrannou zdí a skóroval. Nakonec se podařilo dopravit míček do skandinávské branky i nám – Libor využil přesilovku, ale do konce zbývalo už jen 16 sekund a soupeř si závěr zkušeně pohlídal. Ale bylo to pěkné, názorné školení, jak se dá zacházet s míčkem 8o)

Díl V. – Epilog
Zmožení, ale spokojení jsme letos skončili o kolo dříve než vloni, ale ani tak se za předvedené výkony nemusíme stydět. Mrzí jen malá produktivita – ani v jednom zápase jsme nedostali více jak 2 branky, přesto jsme 3x prohráli. Tak snad v r. 2018, kdy budeme zas o rok zkušenější, si čtvrtfinále zopakujeme.