Superliga LFP
Komentář JD 15.10.

Hodně akční víkend prožili florbalisté lovosického ASK. Do akce se dostalo pět z osmi kategorií přihlášených do ligových soutěží.

Veteráni vyrazili až do dalekého Trutnova, kde i přes trápení v koncovce vybojovali dvě výhry. Nejprve si poradili s houževnatým týmem domácích a potom se dvě třetiny snažili udolat Benešov, který zlomili až 3 brankami v poslední třetině. Nicméně si na cestu domů přibalili 6 bodů a v neúplné tabulce veteránské ligy jim zatím patří 2. příčka.

ASK Lovosice-LFP : FBC Trutnov (DTJ)  4:1, SK Florbal Benešov 7:2

V sobotu se představili i starší žáci. Ti odjeli do Loun, kde je čekaly hned 3 zápasy. A ani v jednom z nich nedali protivníkům šanci. Ve všech zápasech kontrolovali průběh utkání, zodpovědně bránili a ani jednou nepustili své soupeře do vedení. Výsledkem je 9 bodů na kontě a spokojenost trenérů jak s výsledky, tak i s předváděnou hrou.

ASK Lovosice-LFP : BK Real Roudnice n. L. 5:2, Florbal Jirkov 6:1, TJ Lokomotiva Louny 3:1

Zbývající tři týmy odehrály své zápasy v neděli. Nejvíce si museli přivstat elévové, kteří zahájili sezónu na turnaji v Děčíně a to hned vzájemným zápasem naší lovosické a litoměřické tréninkové skupiny. Derby pro sebe rozhodl zkušenější lovosický tým Black, který pak bez problémů zdolal i oba další soupeře. Litoměřičtí elévci pak nezůstali pozadu a také si užili radost z vítězství v obou zbývajících zápasech. Výsledky i předvedená hra se pak musely líbit jak trenérům, tak početným fanouškům z řad rodičů, kteří do Děčína přijeli naše borce podpořit.

ASK Lovosice - LFP Black : ASK Lovosice – LFP White  8:2, 1. FBC Děčín White 10:5, SK Štětí 12:3

ASK Lovosice - LFP White : ASK Lovosice – LFP Black  2:8, SK Štětí 7:2, 1. FBC Děčín White 5:3

Ženy, úřadující mistryně 2. ligy, vyrazily k prvnímu turnaji do Krupky. Ale po obměně kádru a odchodu brankářské jedničky Lenky Boubelíkové se jim v prvních zápasech nevedlo. V utkání s Frýdlantem šly sice do vedení zásluhou Svobodové, ale soupeřky vzápětí srovnaly a těsně před přestávkou přidaly v přesilovce další branku. Ve zbytku zápasu se prosazovaly již jen hráčky Frýdlantu a dovedly zápas k zasloužené výhře. I do utkání s Teplicemi vstoupily lépe hráčky ASK, které vyhrály první třetinu 1:0, více se však neprosadily a teplické florbalistky čtyřmi brankami zápas otočily.

ASK Lovosice – LFP : SFbK Frýdlant 2:7, Florbal Teplice 1:4

Junioři využili domácího prostředí haly Chemik k tomu, aby vybojovali první body v sezóně. S rezervním týmem juniorů Florbalu Ústí si poradili po soustředěném výkonu, vyhráli první dvě třetiny a v poslední části již tříbrankový náskok bez problémů uhájili. Bohužel ve druhém zápase nestačili na Florbal Teplice. Po úvodní čtvrthodině zlomila vyrovnaný boj druhá třetina, kterou Tepličtí vyhráli 7:0, na což již mladíci ASK nedokázali reagovat. Ale první výhra je doma a věříme, že na ní junioři brzo navážou v dalších zápasech.

ASK Lovosice – LFP : Florbal Ústí B 7:4, Florbal Teplice 5:12