Spolek LFP
Pohár táhnou do 4. kola proti PLZNI

Se začátkem školního roku vstoupili florbalisté ASK Lovosice – LFP zostra do nové sezóny. Jako již tradičně sezónu otevřel mužský A-tým v boji o pohár České pojišťovny, druhé nejvýznamnější soutěži v ČR.

V úvodním pohárovém kole byly Lovosice nalosovány do pětičlenné skupiny F a turnaj se odehrál na domácí palubovce haly Chemik v průběhu posledního srpnového víkendu.  Nejprve hráče ASK potrápil Jičín, který dlouho vedl 2:1. Domácí však v posledních 7 minutách zápasu skórovali 3x a brali tři body za vítězství.  Jen jediný bod zbyl Lovosicím na konci druhého zápasu, když nedokázali udržet vedení nad Mladou Boleslaví a ještě v závěru zachraňovali remizu 3:3. Pohárová neděle již byla jednoznačně v režii lovosických hráčů – nejprve smetli Semily 9:1 a v posledním zápase dokonce dvouciferným výsledkem Benátky. První místo ve skupině pak znamenalo jasný postup do 2. kola poháru.

1. kolo Poháru České pojišťovny:

ASK Lovosice – LFP : FBK Jičín 4:3, Florbalová akademie MB 3:3, SSC Semily 9:1, Sokol Benátky 13:2

K dalšímu dílu pohárového klání vyjeli hráči Lovosic do Železného Brodu, kde svůj domácí zápas pořádal Sokol Koberovy. Výkon lovosického týmu nebyl zrovna přesvědčivý, podepsala se na něm mimo jiné i malá účast jen 9 hráčů v poli, ale co chybělo v herním projevu, to hráči ASK nahrazovali bojovností. Začátek zápasu jim vyšel dobře, využitá přesilovka znamenala vedení 1:0, ale koberovští sokolové otočili na 1:2 a v dalším průběhu zápasu si udržovali jednobrankový náskok. A když v 54. minutě zvýšili na 3:5, zdálo se, že pro Lovosice cesta letošním pohárem končí. Dvě minuty na to ale Lovosičtí dobře rozehráli standardní situaci po faulu na hranici velkého brankoviště a snížili na 4:5 a v poslední minutě zápasu doplatili domácí na svou nedisciplinovanost. V průběhu zápasu přestáli bez úhony 5 oslabení, ale v tom posledním se již ucho utrhlo. Lovosice ještě znásobily přesilovku odvoláním brankáře a půl minuty před závěrečnou sirénou Perháč vyrovnal na 5:5. Prodloužení o vítězi nerozhodlo a diváci v železnobrodské sokolovně se dočkali nájezdů. V těch byli úspěšnější Lovosice, za které se trefili Legner a Hruza a když Dvořák vychytal poslední nájezd koberovského Reczaie, mohli Lovosičtí slavit postup do dalšího kola.

2. kolo Poháru České pojišťovny:

ASK Lovosice-LFP : TJ Sokol Koberovy 6:5 sn

Zatím poslední odehrané pohárové kolo přihrálo Lovosickým souboj s TJ Turnov, účastníkem třetí nejvyšší soutěže – národní ligy. Opět se hrálo v Chemiku, ale zpočátku se zde jako domácí cítili hráči Turnova – první třetinu ovládli poměrem 1:3 a s Lovosicemi to nevypadalo dobře. Naštěstí se hra ASK po první přestávce zlepšila, nejen co se předváděného výkonu týkalo, ale hlavně v koncovce. V průběhu 3 minut stihl dvakrát přesně zakončit Dvořák a srovnal na 3:3 a Cikner s Bartůškem pak dokonali obrat – po druhé siréně se šlo do šaten za stavu 5:4 pro Lovosice. Závěrečné dějství pak zcela ovládli domácí. Před skvěle chytajícím Svatým, který v lovosické brance přiváděl střelce Turnova k zoufalství, se děly věci – nejprve se dvakrát trefil Perháč, vždy po nahrávce mladšího z bratří Peků, osmou branku vsítil Reiser a v samotném závěru dokonali zmar Turnova opět Bartůšek a Legner, který trefil prázdnou branku při power-play soupeře. Nečekaně jednoznačný výsledek poslal Lovosice do 4. kola poháru, ve kterém se, opět v domácím prostředí, utkají s týmem FBC Plzeň.