Spolek LFP
Poslední březnový víkend

Poslední březnový víkend zastihl v plné polní hned 5 týmů florbalového oddílu ASK Lovosice LFP.

Mužský B-tým si „odskočil“ do Liberce, kde nejprve po tuhém boji remizoval s domácím FBC LEGNEX SSKVP 7:7 a poté si s přehledem poradil s FbC Teplice 10:5. Remíza z prvního zápasu stála lovosické umístění v první čtyřce soutěže, ale i celkové 5. místo ve 3. lize je výborným úspěchem lovosické rezervy.

Ženy se v neděli vydaly  na sever také. Ve Smržovce nejprve těsně podlehly České Lípě 3:5, aby si v zápětí překvapivě vyšláply na favorita – třetí tým soutěže FbC Osečná. Vysoké vítězství 8:2, navíc po výborném výkonu, bylo parádní tečkou za druhou sezónou ve 2. lize a jistě i příslibem a povzbuzením do další sezóny. Konečné 5. místo tak koresponduje se stále se lepšícími výkony a lovosická děvčata soupeřkám ukázala, že se s nimi musí počítat.

Junioři pokračovali ve spanilé jízdě třetí ligou, ikdyž to tak po první třetině zápasu s Kadaní nevypadalo. Stav 2:4 spíše nasvědčoval blížící se první porážce v soutěži, ale mladíci z Lovosic nesložili zbraně, zabrali a zápas otočili na konečných 7:5. Druhý zápas s b-týmem Chomutova byl jednoznačnou záležitostí hráčů ASK. Vítězství 16:2 znamená, že juniorům zbývají poslední dva zápasy a pokud je nepodcení, dotáhnou sezónu do konce bez ztráty jediného bodu.

Domácí hala Chemik hostila v neděli turnaj veteránské první ligy. Nejstarší borci ASK se utkali se dvěma houževnatými soupeři a po tuhém boji vydřeli 6 bodů. Výhry nad Florbalovou akademií Mladá Boleslav 6:4 a FbC Česká Lípa 3:2 stále živí naději na další účast v republikovém play-off. K účasti na ní ale musí veteráni v závěrečném dvojboji v Plzni uhrát další dvě vítězství se silnými západočeskými týmy z Dobřan a Stodu.

Starší žáci vyrazili k dohrávce 8.kola do Teplic. Domácí tým však mladíky z ASK Lovosice úvodním tlakem nezaskočil a naopak dvakrát inkasoval. Teplice i přes výhodu několika přesilových situací náskok nesnížili. Nakonec domácímu týmu musel k prvnímu zásahu pomoci lovosický brankář, který nedokázal neposlušný míček zkrotit a svým přičiněním jej poslal do vlastní brány. Ve druhé třetině se opět dvěma zásahy podařilo Lovosicím svůj náskok navýšit a soupeř korigoval jen jedním zásahem. Do třetí třetiny nastupovali týmy za stavu 4:2 pro Lovosice. Další průběh utkáni ovlivnil výkon pořadatele a necitelné rozhodnutí rozhodčích. Poté co rozhodčí udělil za údajné maření hry hráči z Lovosic trest do konce utkání, odehráli hosté posledních deset minut utkání pouze ve čtyřech. Hráči Teplic však tuto početní výhodu nedokázali využít a nakonec podlehli Lovosicím 3:5  .