Spolek LFP
Poslední zápasy roku 2017

Máme za sebou poslední hrací víkend roku 2017, tak se pojďme mrknout, jak se dařilo našim zástupcům v ligových soutěžích:

Tým mužů přivítal v Chemiku sousední Ústí a v souboji s jeho superligovou rezervou mu utekla první třetina 0:3, ve které navíc nevyužil ani jednu ze dvou přesilovek, které soupeř nabídl.  Tápání pokračovalo i ve druhé části, třetí oslabení ústeckého týmu znamenalo dokonce další branku, již pátou, v lovosické síti. V pětiminutovce kolem poloviny zápasu se strhla přestřelka, ve které padlo 6 branek, a stav byl 3:7 z našeho pohledu. Do konce druhé části se již nic nestalo. V posledním dějství se oba týmy střídaly ve střelbě – nejprve Ústí 4 branky a 3:11, pak Lovosice 3 góly na 6:11 a závěrečné slovo si v přesilovce vzalo Ústí, takže nakonec 6:12.

Spolu s trenérem mužského týmu Liborem Hejhalem nezbývá, než poděkovat soupeři za předčasnou nadílku a začít se pilně připravovat na zápasy, které nás čekají hned po novém roce.

Starší žáci si v sobotu odskočili k sousedům do Roudnice a řádili jako černá ruka. Úvodní zápas se Štětím byl dlouho vyrovnaný, a i když se zdálo, že vedení 3:0 na začátku druhé půle je jisté, Štětí se nevzdalo a během minuty to bylo jen o gól. Pak ale ASK přitlačilo na pilu a další tři góly znamenaly výhru 6:2. V zápase s domácími se čtyřbodovým příspěvkem za gól a 3 asistence ukázal Patrik Bouša, kterému hattrickem konkuroval Honza Vokál. A když se ke kanonádě přidal Lukáš Roneš, skončilo to 7:3 pro Lovosice. Naše mládež si ale neschovala do dalšího zápasu už žádný střelný prach a tak se proti České Lípě trefil jenom Honza Pošík a zvrátil tak vyrovnaný první poločas v náš prospěch. Bohužel se k němu už nikdo nepřidal a tak přišel trest. Lípa necelé dvě minuty před koncem vyrovnala a tak nakonec fotbalová remíza 1:1.

„Strži“ tak zakončili rok 2017 bez porážky a mají slušný základ pro výkony ve druhé půlce sezóny.

Po delší odmlce se do zápasového rytmu vrátili i veteráni, kteří  to také neměli za soupeři daleko. V Ústí se utkali nejprve se Stodem a pak s domácími. Tým Stodu dorazil jen se šesti hráči v poli, ale jejich taktika „autobus v brankovišti“ a rychlé brejky slavily úspěch.  Efektivita Stodských v útoku byla neuvěřitelná a herní převaha Lovosic troskotala na soustředěné obraně.  Střely končily buď na bloku, nebo mimo bránu, a když už něco prošlo, gólman byl na místě.  Dva zásahy lovosického Vlka tak stačily jen zmírnit porážku – 2:3. Ve druhém utkání věřily sázkové kanceláře spíše domácímu favoritovi, ale zodpovědný výkon lovosických old boys přinesl nečekané ovoce. V páté minutě se trefil lovosický Bartůšek, a když ho o dalších 5 minut později napodobil Pospíchal, vypadalo to na klidnou přestávku. Bohužel 30 sekund před sirénou prošla do lovosické sítě tečovaná střela od mantinelu. Z druhé části uplynuly minuty tři, když se k sólu přes celé hřiště nadechl Rybář a přesnou ranou zvýšil na 3:1 pro Lovosice. Ústí znovu zatlačilo a na konci třetiny opět snížilo na jednogólový rozdíl.  Skvěle odbráněná závěrečná část byla takovou pěknou tečkou za veteránským soutěžním rokem 2017. Sílící tlak domácích se dařilo eliminovat zodpovědnou hrou, a když soupeř zkusil power-play a odvolal brankáře, potrestal chybu v rozehrávce Bartůšek a uzavřel tak skóre zápasu na 4:2.

Krásná práce a nečekané 3 body jsou slušným dárkem pod oddílový stromeček.

Elévové měli dostaveníčko v Roudnici v neděli a došlo dokonce na další vzájemný souboj. Derby vyhráli lovosičtí Blackové 9:2 a potvrdili tak aktuální skvělou formu. Stejně tak nedali šanci ani dalším dvěma soupeřům, Roudnici a Teplicím. Litoměřičtí hráči z týmu White si užili vítězství nad pořádající Roudnicí, ale v zápase s Teplicemi se nepotkali s tou správnou náladou a podlehli 4:7.

Výborná reprezentace oddílu, držíme palce do druhé části sezóny.