Spolek LFP
Sezóna 16/17 1. ligové kolo

Poslední zářijový víkend vyrazily do boje o ligové body tři týmy florbalistů ASK Lovosice-LFP.

Veteráni odehráli úvodní duel sezóny na domácím hřišti. Zástupci nejstarší kategorie se však nechali zaskočit hned v úvodu zápasu s Mladou Boleslaví a svůj nepřesvědčivý herní projev dokázali vylepšit až v závěrečné pětiminutovce zápasu. V té chvíli však již prohrávali 1:4 a tak ani dva slepené góly v posledních dvou minutách utkání nestačily na víc než na zkorigování skóre na konečných 3:4.

ASK Lovosice-LFP : Florbalová akademie MB 3:4

A-tým zahájil ligovou sezónu dvěma zápasy se soupeři z Libereckého kraje. Nejprve v sobotu předvedl výbornou stíhací jízdu v zápase proti rezervě FBC Liberec. Po vyrovnané první části zápasu se Liberec utrhl až na rozdíl 4 branek. Hráči ASK nerezignovali, přidali na tempu i přesnosti střelby a v 57. minutě Legner vyrovnal na 6:6 a zápas směřoval do prodloužení. Bohužel poslední slovo si vzal Liberec a dvě sekundy před závěrečnou sirénou zápas rozhodl.

Sobotní souboj v České Lípě se vyvíjel přesně opačně – vedení 4:1 po první třetině ukolébalo lovosické hráče natolik, že soupeři zcela odevzdali prostřední část hry, která končila za stavu 4:5 z pohledu ASK. Vyrovnaná poslední třetina rozhodnutí nepřinesla, lovosický Jirotka srovnal na 7:7 a tentokrát se již prodloužení hrálo. Branka v něm však nepadla a v loterii nájezdů se trefil jen jeden z exekutorů. Bohužel to byl českolipský Hřebřina, po jehož zásahu se z výhry radovali domácí.

Tým ASK si tak připsal do tabulky alespoň první bod za porážku po nájezdech. Další zápasy odehraje A-tým o víkendu 8.-9.10.2016 v domácí hale Chemik.

ASK Lovosice-LFP :  FBC Liberec B  6:7,  FBC SportBarGalaxie Česká Lípa B 7:8sn

Nejlépe se víkendové zápasy vyvedly dorosteneckému týmu. Ten do sezóny vstoupil sice oslaben o několik nemocných či zraněných hráčů, ale s odhodláním odčinit nešťastnou loňskou anabázi, během které ani jednou nezvítězil. Po první třetině zápasu s Teplicemi to sice nevypadalo s ambicemi lovosických mladých pušek dobře, když prohrávaly 0:1. Pak však přišla smršť sedmi gólů v teplické síti, a protože dobře fungující obrana povolila Teplickým jen jeden další zásah, mohli se lovosičtí mladíci radovat z tak dlouho očekávané výhry.

Druhý zápas se vedl pod taktovkou Děčína, ale gólově se prosazovali hráči ASK. Brankář Lovosic Brchel přiváděl hráče Děčína k šílenství a dokázal držet čisté konto až do druhé poloviny třetí třetiny. Výkon brankáře zároveň podpořili hráči svou kvalitní defenzívou. Teprve v poslední části se prosadili i střelci Děčína, kteří však jen dvěma brankami zmírnili v závěru utkání porážku 2:5.  Po dvou zápasech tak mají dorostenci ASK 6 bodů a vyhoupli se na 2. příčku prvoligové tabulky.

ASK Lovosice-LFP  :  DDM Dynamo Teplice 7:2, 1.FBC DDM Děčín 4  5:2