Spolek LFP
Sezóna 16/17 další ligové kolo čl.2

Skvělou bilanci 10 výher, 1 remízy a jen jediné porážky vyválčili o uplynulém víkendu lovosičtí florbalisté a florbalistky.

První a jediná porážka se objevila v zápisu starších žáků, kteří v úvodním utkání domácího turnaje podlehli 2:4 Litvínovu, když neudrželi slibné vedení 2:0. V dalších třech zápasech však již lovosické naděje neponechaly nic náhodě a všechny dovedly k vítězství – Jablonec i Turnov přehráli Lovosičtí shodně 4:3 a v posledním zápase dokonce s čistým kontem porazili rezervu Florbalu Ústí 2:0. Trenéři i diváci mohli být s předvedenou hrou spokojeni a starší žáci mohli oslavit první místo na turnaji.

ASK Lovosice-LFP : SK Bivoj Litvínov 2:4, Florbal Jablonec 4:3, TJ Turnov 4:3, Florbal Ústí B 2:0

Lovosické ženy podnikly v sobotu první z mnoha výjezdů do Libereckého regionu, které je letos ještě čekají, a horské klima pod Ještědem se jim svědčilo náramně. I přesto, že do zápasů nastupovaly jen se 6 hráčkami v poli, dařilo se jim své soupeřky přehrávat. První zápas s Děčínem se lámal na konci druhé a začátku třetí části, kdy se hráčkám ASK podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl trefami Kožíškové a Svobodové. Pojistku na vedení přidala třetím zásahem Jancsóvá a lovosickou radost pak nezkazila ani branka v oslabení, kterou Děčín jen korigoval svou porážku na konečných 3:1. Druhý zápas, proti nabité sestavě Turnova, začal lépe pro soupeřky, ale ještě do přestávky se povedlo vyrovnat Kejřové. Druhá část zápasu branku nepřinesla, a když i ve třetí padl jen jeden gól na každé straně, na vedoucí trefu lovosické Svobodové zareagoval Turnov po 3 minutách, rozdělily si hráčky obou týmů po bodu. Druhá příčka tabulky je pro ženy Lovosic odměnou za výborný vstup do sezóny.

ASK Lovosice-LFP : 1.FBC DDM Děčín 4 3:1, TJ Turnov 2:2

Nejdále se za svými soupeři vydali junioři. V plzeňské městské sportovní hale na ně čekali soupeři ze Sokolova a pořádajícího FBC Plzeň. Sokolovským se jako prvním podařilo zrušit vyrovnaný stav, když využili přesilovku, ale lovosické mladé pušky zareagovaly hbitě a S. Dvořák půl minuty před první sirénou vyrovnal. Stejně rychle přišlo vyrovnání i ve třetí třetině – nejprve branka Sokolova, na kterou do minuty odpověděla bratrská dvojice Kroupů – nahrávající Jakub a skórující Matěj. Zápas pak rozhodl vítězný gól lovosického Hruzy, na který už soupeř nestihl zareagovat i přesto, že dohrával zápas v početní výhodě.

Souboj s FBC Plzeň se vyvíjel proti všem očekáváním. Lovosičtí mladíci ustáli úvodní nápor soupeře a před koncem třetiny šli do vedení po brance mladšího z bratrské dvojice Kroupů. Druhá třetina a druhý gól – tentokrát se prosadil dokonce v oslabení Hruza. I nadále zdobila Lovosické zodpovědná hra a bezchybný Holub v brance. Třetí třetina a starší z Kroupů potvrzuje vítězství zásahem do prázdné branky při power-play soupeře. Po prvním kole zápasů se tak hráči ASK usadili na druhém místě tabulky, o skóre za vedoucím Libercem.

ASK Lovosice-LFP : Florbal Sokolov 3:2, FBC Plzeň 3:0

Nejmladší florbalisti ASK se vydali do Štětí na turnaj elévů, kde odehráli svá první utkání v ligových soutěžích České florbalové unie.  Kluci a děvčata v lovosických dresech nedali svým soupeřům šanci. Oba týmy, reprezentující tréninkové skupiny v Lovosicích a Litoměřicích, se prezentovaly pěknou hrou se spoustou šancí a mnohdy i pěknými kombinacemi a všechny své zápasy vyhrály.

ASK Lovosice-LFP BLACK : BK Real Roudnice n. L. 10:1, SK Štětí 5:3

ASK Lovosice-LFP WHITE : BK Real Roudnice n. L. 11:1, SK Štětí 6:4