Spolek LFP
Tentokrát nepříliš úspěšně

Soutěže máme již v plném proudu, takže o víkendu se opět prohánělo po hřištích dost hráčů v dresech našeho ASK. Tentokrát to v mnoha případech bylo o fous, ať už na jednu nebo druhou stranu…

Výjimku z těsných výsledků si ale vybrali junioři, kterým nesvědčilo českolipské povětří a jako by se vichřice z venku přenesla i do haly. Jak od Děčína, tak i od litvínovských Bivojů inkasovali naši mladíci po 12 brankách. Mrzuté je, že obě poslední třetiny skončily z našeho pohledu 1:7 - buď došla pára, nebo jsme to nezvládli v hlavách. Nezbývá než pilně potrénovat a příště zabojovat, abychom rozhojnili zatím skromné 3 body na kontě.

ASK Lovosice-LFP : 1. FBC DDM Děčín 4 2:12, SK Bivoj Litvínov 5:12

Starší žáci pozvali své soupeře do haly U Přívozu a hned v prvním utkání si vyšlápli na mostecké Zmije, které vyškolili z produktivity. Z pěti střel na branku zaznamenali 3 góly, zatímco soupeř se z 11 pokusů trefil jen jednou. Krásné tři body na úvod, bohužel zbývající zápasy dopadly lépe pro soupeře, i když jen o fous – nejprve ústecká rezerva po vyrovnané první půli rozhodla zápas dvěma slepenými góly ve druhé části a poté liberecké Pantery nerozhodilo vyrovnání z 2:4 na 4:4 a 48 vteřin před koncem zápas zvrátili ve svůj prospěch. Nicméně bojovnost se cení, příště už to určitě vyjde.

ASK Lovosice-LFP : FBC Vipers Most 3:1, Florbal Ústí B 2:3, FBC Panthers Liberec 4:5

Hned po stržích se v hale U Přívozu rozběhl i turnaj 2. ligy žen, které si také užily těsných výsledků. Nejprve jim utekl vstup do zápasu s vysokoškolačkami z Liberce, a když soupeřky zvýšily na 2:0, nevypadalo to vůbec dobře. Holky však zabojovaly, druhá třetina skončila bez branek a ve třetí se hnaly za vyrovnáním. Dvě branky v liberecké síti však byly málo a tak přes veškerou bojovnost a snahu našich lvic se body stěhovaly pod Ještěd. Úvod zápasu s Děčínem jako by z oka vypadl tomu prvnímu – po úvodní části to bylo 1:3 pro Děčín. Ale od druhé třetiny úplně jiný zápas, zlepšená hra lovosických bojovnic vyústila v hattrick Pechanové, a když stejná hráčka přidala ještě gól navíc, šlo se do kabin za stavu 4:4. Vyrovnanou poslední třetinu pak rozhodujícím gólem 15 sekund před koncem uzavřela Svobodová a mohlo se slavit. První vítězství v sezóně, první body a hlavně pěkný a bojovný výkon.

ASK Lovosice-LFP : USK Slavia Liberec 2:3, 1. FBC DDM Děčín 4 5:4